Wiosenne porządki czyli Zamiatarki w akcji!

Idzie wiosna z nią wiosenne porządki na terenach zewnętrznych. Więc sprzątanie tradycyjne miotłą idzie w zapomnienie  a w ich miejsce  :

Zamiatarka ręczna czyli napędzana siłą ludzkich mięśni. Zamiatarka może pracować na terenach zewnętrznych jak i wewnątrz obiektu. Zazwyczaj są to nieduże gabarytowo urządzenia z jedną lub dwiema szczotkami bocznymi do wymiatania spod ścian, krawężników itp. (zbiorniki na zanieczyszczenia ok. 30-40l). Zamiatarki ręczne są idealnym rozwiązaniem wszedzie tam gdzie pracujemy miotłą. Zamiatarka ręczna to jednak rozwiązanie na niezbyt duże powierzchnie i nie zbiera zbyt dokładnie drobnych zanieczyszczęń np. kurzu.


Jeśli myślimy o bardziej “przemysłowej miotle” to wtedy do akcji wkracza zamiatarka prowadzona z napędem na koła jezdne i turbiną odsysajacą drobne zanieczyszczenia. Oferowana zamiatarka prowadzona może być zasilana silnikem spalinowym lub bateriami ( idealne rozwiązanie do zamiatania wewnątrz obiektów. Zamiatarka prowadzona czyli dzięki własnemu napędowi operator idzie za zamiatarką a praca nie wymaga żadnego użycia siły. Zamontowana wewnątrz szczotka walcowa ( czasem dwie) tzw. główna zbiera śmieci do zbiornika na zanieczyszczenia a zamontowane szczotki boczne jedna lub dwie pozwalają na namiatanie zanieczyszczeń na tor zamiatania szczotki głównej. Zamontowana w zamiatarce prowadzonej turbina odsysająca zbiera kurz , który powstaje przy zamiataniu.

Mamy jeszcze trzeci typ zamiatarki tzw. zamiatarka z fotelem dla operatora tzn. zamontowany wygodny fotel pozwala na wygodną i szybką pracę. Zamiatarka z fotelem dla operatora jest urządzeniem bardzo wydajnym i dedykowanym na średnie i duże powierznie. Zamiatarka z fotelem dla operatora ma wygodną kolumnę kierowniczą ułatwiającą sterowanie maszyną. Zamiatarka z fotelem dla operatora może być zasilana silnikiem spalinowym, z instalacją LPG, z silnikiem Diesla oraz bateriami . Podobnie jak zamiatarka prowadzona śmieci wpadają do pojemnika , który może być oprożniany ręcznie lub mieć system hydraulicznego oprożniania. Zamiatarka z fotelem dla operatora to idealne urządzenie do wielkopowierzchniowych magazynów, zakładów papierniczych przemysłu drzewnego, cieżkiego , metalowego, zbrojnego, zakładów utylizacji śmieci itp.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.